Senior Developer: Ruby on Rails

praca it: etat dla Developers Peak / Wrocław

Tagi: ruby rails

W 2011 roku nasz zespół stworzył DevMeetings.pl – bezpłatne warsztaty dla software developerów, ktore odbyły się 24 razy i uczestniczyło w nich ponad 500 polskich programistów.

Zachęceni ogromnym zainteresowaniem polskiej społeczności programistów i opiniami uczestników (typu Kolejny DevMeetings był kolejną super dawką pozytywnej energii i wspólnego kodowania w gronie programistów z całej Polski) uruchomiliśmy Developers Peak – komercyjne szkolenia na najwyższym poziomie, odbywające sie w Europie Zachodniej (od 4 miesięcy w Niemczech). W związku z sukcesem przedsięwzięcia rozbudowujemy nasz zespół.

Kogo szukamy?

Doświadczonego software developera, idealnie Ruby on Rails.

1. Programista z krwi i kości, z solidnym warsztatem z inżynierii oprogramowania
2. Doswiadczenie w Ruby on Rails w przynajmniej kilku projektach
3. Kilkuletnie doświadczenie w dowolnym środowisku (J2EE, JavaScript, Erlang, …)
4. Zorientowanie na dostarczanie działajacych produktów

Twoje zadania
Będziesz budował wartościowe oprogramowanie dookoła przedsięwzięcia developers-peak.com. Jakiego typu zadania mogą na Ciebie czekać? Np.:

  • Crossposter: chcielibyśmy publikować informacje o naszych szkoleniach na różnych portalach (np. Facebook, Lanyrd, EventBrite, Upcoming). By uniknąć manualnej publikacji i zarządzania na wszystkich tych stronach, pracujemy nad narzędziem, ktore pozwoli na zautomatyzowane postowanie i „centralną“ administrację.
  • Training Progress: uczestnicy naszych szkoleń implementują różne zadania programistyczne. Na DevMeetingach uruchomiliśmy rozwiązanie, dzięki któremu wszyscy uczestnicy mogli śledzić postęp kolegów. Narzędzie oparte o testy uruchamiane na komputerze uczestnika, przesyłające wyniki na serwer i wyświetlane na rzutniku.
  • Rozwój sajtu http://developers-peak.com -> strona będąca aktualnie katalogiem dostępnych szkoleń będzie przekształcała się w community developerów i trenerów.

Kultura pracy

  • Cenimy kod wysokiej jakości. Nasz team to doświadczeni programiści – posiadający lata doświadczen w J2EE, RoR, JavaScript.
  • Jesteśmy „zwinni“: juz w 2006 roku promowaliśmy Extreme Programming, kiedy inne firmy praktykowały waterfall i MS Projecta. Praktykujemy krótkie iteracje, rozmawiamy o wartości oprogramowania i dajemy swobodę działania współpracownikom.
  • Wierzymy, że dzięki software’owi możemy zmienić świat na nieco lepszy – dostarczając wartościowe produkty i usługi.
  • Dużo czytamy (np. cykl Pragmatic Bookshelf albo The Lean Startup) i ciągle się uczymy.
  • Pracujemy na: GIT, Pivotal Tracker’ze, Mac’ach (ale kochamy również Linux’a)

Kim NIE jesteśmy?

  • Nie jesteśmy jedną z wielu agencji interaktywnych realizujących typowe zlecenia CMS’owe dla zewnętrznych klientów lub nudne “oprogramowanie biznesowe” typu walidacja formularzy z persystencją w bazie danych.
  • Nie zadowalamy się przestarzałymi technologiami: jesteśmy software developerami podeskcytowanymi nowoczesnymi rozwiązaniami (sprawdź na http://devmeetings.pl jakie tematy popularyzowaliśmy w 2011 roku) i poszukujemy podobnego pasjonaty.

Co oferujemy?

  • Pracę w wyjątkowo ambitnej atmosferze w małym i szybkim teamie doświadczonych developerów
  • Miejsce: Wrocław + możliwość częściowej współpracy zdalnej / homeoffice
  • Atrakacyjne wynagrodzenie (na start oferujemy Twoją aktualną pensję + 30% lub więcej)
  • Współpraca w oparciu o rozliczanie na podstawie faktur albo umowy o dzieło / zlecenie

Jeśli chciałbyś razem z nami zawojować branżę szkoleń dla software developerów i wydaje Ci się, że rozmawiamy tym samym językiem, porozmawiajmy – nawet niezobowiązująco.

Załącznik
Pobierz logo_black.png

Poleć znajomemu
Opublikowana 2012-01-10
Wyświetlona: 7121 razy