Praktykant - Helpdesk / Serwisant IT

praca it: etat dla HR brand / Biuro Promo / Kraków

Tagi: Helpdesk

HR Brand jest zespołem profesjonalistów wyspecjalizowanych w usługach rekrutacyjnych oraz doradztwie zawodowym – zarówno dla Klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych.
Nasi Konsultanci mogą się poszczycić doświadczeniem zawodowym zdobytym zarówno po stronie agencji jak i po stronie biznesu, co sprawia, że zespół HR Brand posiada wiedzę, narzędzia oraz kwalifikacje pozwalające na lepsze rozumienie potrzeb naszych Klientów.
Indywidualne, elastyczne podejście do każdego zlecenia, szybkość działania oraz jakość świadczonych usług są tym, co wyróżnia zespół HR Brand na rynku usług rekrutacyjnych oraz doradczych.
Dla naszego klienta wewnętrznego Biuro Promo do siedziby na terenie Krakowa poszukujemy Kandydatów na stanowisko Praktykant – Helpdesk / Serwisant IT
Obowiązki:
• zapewnienie ciągłości pracy osób zatrudnionych w firmie, poprzez utrzymywanie stacji roboczych oraz pozostałego sprzętu w gotowości do pracy
• kontakt z firmami zewnętrznymi świadczącymi usługi sprzedażowe/serwisowe związane z obszarem IT (zakupy, zgłaszanie awarii itp.)
• drobne naprawy serwisowe sprzętu typu PC
• analiza aktualnych/przyszłych potrzeb sprzętowych organizacji z zakresu IT
• utrzymywanie dobrych relacji z pracownikami firmy
Wymagania:
• znajomość obsługi systemów operacyjnych z rodziny MS Windows na poziomie pozwalającym sprawnie diagnozować usterki; wykonywać nowe instalacje
• znajomość działania sieci opartych o protokół TCP/IP, konfiguracja sprzętu sieciowego (routery SOHO, drukarki sieciowe)
• podstawowa znajomość pakietów biurowych (MS Office, OpenOffice)
• orientacja w sprzęcie komputerowym (PC, laptopy) pozwalająca na podstawowe naprawy – wymiana zasilacza, napędu optycznego, dysku twardego, procesora
• umiejętność przyswajania dokumentacji technicznej (również w języku angielskim)
• umiejętność działania pod presją czasu i ludzi
• komunikatywność – potwierdzenie jej doświadczeniem w pracy z ludźmi (np. infolinia) będzie dodatkowym atutem
• gotowość do pracy 5 dni w tygodniu
Jeśli:
• nie są Ci obce pojęcia takie jak spooler, DHCP, IP v4, ipconfig, ping, https, CPU, cooler, toner, POP3, SSL, eventvwr, IMAP
• powierzone zadania są dla Ciebie wyzwaniem
• lubisz rozmawiać z ludźmi i rozwiązywać ich problemy z dziedziny IT
• chcesz zobaczyć jak wygląda wykorzystanie zasobów IT w organizacji zatrudniającej wielu pracowników, obsługującej miesięcznie kilka tysięcy klientów
To bardzo możliwe, że właśnie na Ciebie czekamy !!
Jeśli
• szukasz tylko sposobności, by odbyć praktykę studencką jak najmniejszym nakładem
• wyobrażasz sobie staż/praktykę jako parzenie kawy i robienie tostów starszym kolegom
• ping kojarzy Ci się ze sportem, a port ze statkiem
• nie zależy Ci na satysfakcji z wykonywanej pracy
• wstydzisz się zadzwonić na infolinię TP/Netii i powiedzieć, że coś nie działa
To raczej nie podejmiemy współpracy – najlepiej naciśnij Alt+F4

Oferujemy:
• pracę w dużym, rozproszonym po całej Polsce zespole
• elastyczny czas pracy
• możliwość wykonywania części zadań zdalnie (np. z domu)
• możliwość zatrudnienia na stałe po okresie próbnym

Poleć znajomemu
Opublikowana 2011-09-06
Wyświetlona: 7027 razy