Administrator sieci

praca it: etat dla Gemius SA / Warszawa

Tagi: Linux Debian/Ubuntu TCP/IP WWW DNS SMTP POP3 IMAP SMB FTP

Zadania przyszłego pracownika

* administrowanie serwerami działającymi pod kontrolą systemu GNU Linux Debian/Ubuntu, FreeBSD, * instalacja oraz konfiguracja serwerów na potrzeby usług świadczonych przez firmę, * monitoring usług i serwerów, * automatyzacja procesów zarządzania systemami, * wdrażanie nowych rozwiązań i technologii.

Oczekiwania wobec kandydatów

* minimum dwuletnie doświadczenie w administracji produkcyjnymi serwerami opartymi o system Linux Debian/Ubuntu, * praktyczna znajomości języków skryptowych, * znajomość sieci TCP/IP, * znajomość konfiguracji usług: WWW, DNS, SMTP, POP3, IMAP, SMB, FTP * znajomości technologii sprzętowych stosowanych w serwerach, * dobrej znajomości języka angielskiego, * kierunek studiów o charakterze technicznym (preferowany informatyczny), * samodzielność, dokładność i komunikatywność, umiejętność pracy w zespole.

Pożądane umiejętności dodatkowe

* doświadczenie w administracji produkcyjnymi serwerami opartymi o system FreeBSD, * znajomość rozwiązań wirtualizacji serwerów (Xen, KVM, VMWare).

Oferujemy

* udział w rozwijaniu bazy technologicznej, na którą składają się serwery w Polsce i krajach Europy Środkowej, * możliwość opracowywania i wdrażania własnych rozwiązań, * możliwość współtworzenia sukcesu nowoczesnej, prężnie rozwijającej się firmy badawczej, * ciekawą pracę w młodym, dynamicznym zespole, * możliwość rozwoju zawodowego.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2011-05-11
Wyświetlona: 6058 razy