Architekt Systemowy

praca it: etat dla People Sp. zoo / Łódź

Tagi: Architekt Systemowy wdrażanie systemy

Naszym Klientem jest Bank Citi Handlowy.
Citi Handlowy to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, łącząca doświadczenie i najlepsze tradycje polskiej bankowości z nowoczesnym sposobem prowadzenia finansów. Oferuje szeroką gamę innowacyjnych produktów i usług bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej i detalicznej. Stanowi integralną część globalnej sieci Citi – wiodącej instytucji finansowej na świecie.

W związku z dynamicznym rozwojem Banku planowane jest otwarcie Centrum R&D w Łodzi. R&D będzie jednostką badawczo rozwojową pracującą nad rozwiązaniami dla Polski i innych krajów regionu w globalnej organizacji. Celem pracy nowego zespołu jest rozwój nowych produktów, w tym bankowości internetowej.

Kluczowe zadania:
• Analiza i budowa architektury nowych rozwiązań wypracowanych przez zespół R&D pod katem wydajności, bezpieczeństwa, i integralności z istniejąca infrastruktura banku i klienta;
• Współpraca z analitykami biznesowymi, kierownikami projektów przy projektowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań;
• Współpraca z innymi osobami na podobnych stanowiskach odpowiedzialnymi za inne komponenty infrastruktury informatycznej w celu zapewnienia spójności rozwiązań;
• Współpraca z jednostkami technologicznymi nad szczegółami implementacyjnymi;
• Współpraca w jednostkami biznesowymi i technologicznymi Banku w zakresie planowanych i wdrażanych usług oraz rozwiązań technologicznych oraz dostępnych na rynku rozwiązań, wspierających cele biznesowe.
• Promowanie funkcjonalnych, efektywnych, oraz bezpiecznych rozwiązań technologicznych w Banku.

Wymagania:

• Praktyczne doświadczenie w zakresie projektowania i wdrażania aplikacji, systemów i infrastruktury, standardów architektury trójwarstwowej oraz bezpieczeństwa systemów informatycznych
• Znajomość nowoczesnych architektur wielowarstwowych i trendów w branży IT
• Szeroka znajomość produktów, aplikacji, platform i rozwiązań technologicznych na wszystkich płaszczyznach działalności Banku; w tym baz danych (MSSQL Server, Oracle, itp.), serwerów aplikacyjnych (Oracle, WebSphere, IIS itp.), systemów operacyjnych (Solaris, Linux Red Hat, Windows Server 2003/2008, AIX, itd.), pamięci masowych (EMC, HDS, itd.)
• Znajomość nowoczesnych języków programowania (Java, .NET, C++, C #, etc.)
• Znajomość notacji UML, BPMN oraz narzędzi CASE
• Wykształcenie wyższe techniczne;
• Mile widziany – certyfikat architekta w wybranym zakresie (np. MCA, TOGAF, SCEA)
• Dobra znajomość języka angielskiego;
• Bardzo dobra umiejętność pracy zespołowej, opartej na partnerstwie i poczuciu odpowiedzialności, ukierunkowana na osiąganie zamierzony i zaplanowanych efektów;
• Samodzielne rozwiązywanie problemów

Dodatkowe atuty:

Możliwość bycia członkiem nowego zespołu
Wpływ na strukturę Centrum

Pracodawca oferuje:
• Szansę rozwoju zawodowego wspieraną przez stabilną organizację o ugruntowanej pozycji na rynku
• Pakiet szkoleń dostosowany do indywidualnych potrzeb
• Atrakcyjne i stabilne warunki zatrudnienia
• Szerokie świadczenia socjalne

People Sp.z o.o. ul. Grzybowska 2 lok. 83, 00-131 Warszawa
NIP: 526-23-62-379, Sąd Rejonowy dla M.St. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS
KRS: 000012255316, wpis do rejestru agencji zatrudnienia nr 403

Poleć znajomemu
Opublikowana 2010-08-06
Wyświetlona: 6418 razy