Analityk IT

praca it: etat dla CYCLAD / Warszawa

Tagi: analityk architekt

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą doradztwa IT działającą na rynku europejskim. Priorytetowymi obszarami działania CYCLAD są wysoko wyspecjalizowane usługi konsultingowe: Outsourcingu Kompetencyjnego (KPO), Outsourcingu IT (ITO), oraz Audytu/Konsultingu świadczone także zgodnie z najnowszymi tendencjami na zasadzie Offshore / Nearshore.
Misją naszej firmy jest świadczenie usług w zakresie technologii informatycznych na najwyższym poziomie, przy zachowaniu troski o rozwój i satysfakcję zawodową naszych Konsultantów. W związku z rozwojem naszej działalności na rynku polskim, poszukujemy konsultantów do pracy w ramach projektu dla naszego klienta, jednej z firm świadczących usługi IT.

Opis stanowiska:
Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie głównie odpowiedzialna za zbieranie wymagań binesowych w obszarze raportowania korporacyjnego, analizę i przygotowywanie raportów, – zbieranie, analiza i akceptacja wymagań biznesowych, tworzenie i nadzór nad powstawaniem specyfikacji funkcjonalnych, planowanie i nadzór nad przebiegiem testów, utrzymywanie relacji z dostawcami usług (wewnętrzny development, firmy zewnętrzne)

Wymagania stawiane pracownikowi:

 Wykształcenie wyższe informatyczne
 Znajomość branży telekomunikacyjnej potwierdzona 2-3 letnim doświadczeniem zawodowym, lub 2-3 letnie doświadczenie w firmie IT zajmującej się wdrażaniem/ integracją rozwiązań informatycznych wspierających operatora telekomunikacyjnego, w tym:
 Znajomość zagadnień dotyczących analizy procesów biznesowych charakterystycznych dla branży telekomunikacyjnej
 Znajomość procesów i funkcjonalności związanych ze sprzedażą i dostarczaniem produktów telekomunikacyjnych
 Znajomość procesów i funkcjonalności związanych z obsługą klienta charakterystycznych dla branży telekomunikacyjnej
 Znajomość procesów i funkcjonalności samoobsługi klienta i automatycznego kontaktu (Samoobsługa przez: IVR, SMS i WWW).
 Znajomość procesów i funkcjonalności bill to pay w telekomunikacji włącznie z procesami: ratingu, bilingu, kolekcji
 Ogólna wiedza na temat prawa telekomunikacyjnego
 Znajomość trendów rynkowych i szczegółów rozwiązań w branży telekomunikacyjnej
 Doświadczenie w zbieraniu wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych
 Doświadczenie w koordynowaniu prac zespołu projektowego
 Umiejętność godzenia sprzecznych interesów poszczególnych interesariuszy projektu
 Znajomość standardów/ procedur IT (ITIL, SLA)
 Doświadczenie w pracy w GK TP mile widziane
 Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Inne umiejętności:

 Znajomość zasad integracji systemów informatycznych
 Znajomość zagadnień związanych z raportowaniem operacyjnym i zarządczym i narzędzi raportowych
 Komunikatywność, dyspozycyjność, kreatywność, zdolności analityczne, umiejętność komunikacji i współpracy na różnych poziomach organizacji, umiejętność syntetycznego myślenia i posługiwania się technikami negocjacyjnymi
 Znajomość narzędzi: Enterprise Architekt, MS Visio
 Znajomość systemów: CRM (People Soft, SOKX), Platforma raportowa (DWH, Oracle, SQL), Rating, billing (Serat), SelfService (portal WWW, IVR, SMS, USSD), Warstwa integracyjna (WebServices)

Poleć znajomemu
Opublikowana 2010-05-28
Wyświetlona: 5024 razy