Consultant – Backend Developer

praca it: etat dla Cyclad / Kraków

Tagi: Consultant Backend Developer

Cyclad to międzynarodowa firma konsultingowa specjalizująca się w outsourcingu i rekrutacji dla światowych liderów branży technologicznej. Jesteśmy obecni w 5 krajach na 3 kontynentach. Myślimy i działamy globalnie, dzięki czemu naszym pracownikom możemy zaoferować duże możliwości rozwoju.

Opis stanowiska:
Do zadań osoby zatrudnionej na powyższym stanowisku należeć będzie uczestniczenie
w pracach zespołów projektowych rozwijających dedykowane aplikacje oraz realizujących
projekty integracyjne dla naszych Klientów.

Wymagania:
• Praktyczna znajomość Java EE, w tym doświadczenie w programowaniu warstwy serwisów REST (np. Spring MVC, Jersey, VRaptor) lub SOAP (np. Apache CXF, Apache Axis),
• Doświadczenie z jednym z popularnych kontenerów IoC (np. Spring, Guice lub JBoss Weld),
• Doświadczenie w pracy z relacyjnymi (np. Oracle, MySQL) lub dokumentowymi (np. MongoDB, Apache Cassandra) bazami danych; znajomość PL/SQL będzie dodatkowym atutem,
• Rozumienie praktyk związanych ze zwinnym podejściem do pracy w zespole IT (Agile), szacowania pracochłonności, a także dobrych praktyk inżynierii oprogramowania (np. podejścia TDD, BDD, …),
• Doświadczenie z popularnymi kontenerami webowymi i serwerami aplikacji (Tomcat, JBoss, WebLogic),
• Umiejętność tworzenia materiałów projektowych (specyfikacji wymagań, testów i dokumentacji) oraz znajomość mechanizmów wersjonowania kodu (np. GIT),
• Dbałość o wysoką jakość tworzonych rozwiązań,
• Znajomość narzędzia Maven lub Gradle,
• Wykształcenie wyższe z zakresu IT lub adekwatne doświadczenie zawodowe,
• Bardzo dobra znajomość języka angielskiego; znajomość języka niemieckiego mile widziana,
• Komunikatywność, odpowiedzialność, kreatywność
• Gotowość do sporadycznych wyjazdów służbowych (spotkania projektowe, wizyty u Klientów).

Oferujemy:

• Możliwość wdrażania własnych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań oraz podnoszenia kwalifikacji, przy różnorodnych projektach, w atrakcyjnych obszarach technologicznych
• Współpraca z zespołem otwartych i kreatywnych osób, w międzynarodowym otoczeniu
• Konkurencyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny (m.in. opieka medyczna, świadczenia Benefit Systems – Pakiet kafeteryjny, nauka języka niemieckiego)

Poleć znajomemu
Opublikowana 2015-09-04
Wyświetlona: 6747 razy