Inżynier systemowy

praca it: etat dla Cyclad / Warszawa

Tagi: Inżynier systemowy

Cyclad to międzynarodowa firma konsultingowa specjalizująca się w outsourcingu i rekrutacji dla światowych liderów branży technologicznej. Jesteśmy obecni w 5 krajach na 3 kontynentach. Myślimy i działamy globalnie, dzięki czemu naszym pracownikom możemy zaoferować duże możliwości rozwoju. Dołącz do naszego zespołu!

Obecnie dla naszego klienta, zajmującego się integracja systemów teleinformatycznych oraz integracja infrastruktury technicznej, poszukujemy kandydatów na stanowisko Inżyniera systemowego w Warszawie.

Opis stanowiska:
• Instalacja, utrzymanie, konfiguracja i aktualizacja systemów operacyjnych oraz oprogramowania aplikacyjnego
• Dokumentowanie konfiguracji systemów i oprogramowania
• Monitorowanie wydajności, dostępności i bezpieczeństwa systemów, aplikacji i sieci
• Planowanie aktualizacji i rozwoju systemów, sieci i oprogramowania
• Projektowanie i wykonywanie procedur eksploatacyjnych
• Monitorowanie i odpowiadanie na zgłoszenia klientów przy użyciu poczty elektronicznej i systemu obsługi zgłoszeń
• Tworzenie i rekomendowanie zasad wykorzystania systemów i usług
• Tworzenie rekomendacji udoskonaleń infrastruktury firmowej
• Realizacja dyżurów administratora
• Ocena i uczestniczenie w tworzeniu nowych rozwiązań z zakresu technologii Cloud

Wymagania:
• Ponad 3 letnie doświadczenie w pracy jako Administrator Systemów Linux
• Znajomość przynajmniej jednego języka programowania takiego jak Perl, Python, Ruby, Bash lub Java
• Doświadczenie we wdrażaniu i eksploatacji technologii Cloud
• Dobra znajomość języka angielskiego

Mile widziane:
• Znajomość systemu operacyjnego Linux na poziomie administratora i praktyczna znajomość drugiego systemu operacyjnego
• Bardzo dobra znajomość przynajmniej jednego systemu zarządzania relacyjną bazą danych
• Znajomość prywatnych lub publicznych rozwiązań Cloud takich jak VMware oraz mile widziane OpenStack, Microsoft Azure i/lub Amazon AWS
• Znajomość rozwiązań zarządzania pamięciami masowymi SAN takimi jak Brocade, HDS, HP EVA/3Par, EMC
• Zaawansowana znajomość technologii Internetowych obejmująca TCP/IP, DNS, SNMP, HTTP oraz SSL
• Praktyczna znajomość technologii sieciowych obejmująca Ethernet, VLAN, listy dostępu, routing oraz zasady bezpieczeństwa, a także rozwiązania z zakresu zapór firewall
• Praktyczna znajomość jednego z systemów tworzenia i odzyskiwania danych takich jak HP Data Protector, IBM Tivoli Storage Manager, NetBackup, BackupPC
• Mile widzialna znajomość rozwiązań typu Configuration Management takich jak Puppet, Chef, CFEngine i/lub Salt

Oferujemy:
• Odpowiedzialną i miłą pracę
• Możliwość rozwoju zawodowego
• Pakiet socjalny

Poleć znajomemu
Opublikowana 2015-08-24
Wyświetlona: 4349 razy