Administrator Linux

praca it: etat dla Playsoft Sp. z o. o. / Gdańsk

Tagi: Linux sysadmin administrator Ubuntu AWS

Zadania:
• tworzenie i rozwijanie procesów i procedur do Elektronicznego Przetwarzania Danych (EDP),
• dbanie o okresowe tworzenie backupów danych,
• naprawia awarii i odnajdywanie ich źródła oraz zapobieganie ponownemu ich wystąpieniu w przyszłości,
• regularne sprawdzanie systemu, czy nie zostały złamane systemy zabezpieczeń,
• uczestnictwo w spotkaniach z kierownictwem, w celu ustalania wymagań systemów, kosztów oraz czasu potrzebnego na realizację,
• administracja hardwarem i softwarem,
• kontrola wydatków związanych z infrastrukturą serwerową,
• okresowe sprawdzanie integralności danych, oraz czy wszystkie zaplanowane/automatyczne procesy i zadania zostały prawidłowo wykonane,
• zarządzanie siecią LAN i WLAN biura,
• okresowe sprawdzenia, czy oprogramowanie, narzędzia i systemy operacyjne na serwerach są zaktualizowane do najnowszych zalecanych wersji.

Wymagane umiejętności:
• minimum 2 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
• znajomość języków skryptowych,
• bardzo dobra znajomość systemów Linux (głównie Ubuntu),
• doświadczenie w administracji baz MySQL (doświadczenie w administracji MongoDB będzie dodatkowym atutem),
• doświadczenie w konfiguracji Apache, nginx,
• doświadczenie w administracji AWS (Amazon Web Services) lub innym dostawcą IaaS,
• dobra znajomość języka angielskiego, pozwalająca na codzienną swobodną komunikację.

Oferujemy:
• pracę w międzynarodowym zespole,
• elastyczne godziny pracy,
• prywatną opiekę medyczną,
• umowę o pracę lub kontrakt B2B

Poleć znajomemu
Opublikowana 2015-06-09
Wyświetlona: 4802 razy