Product Owner

praca it: etat dla eSKY.pl / Katowice

Tagi: agile scrum product owner kanban

eSKY Group to największe internetowe centrum podróży i lider sprzedaży usług turystycznych w Europie Środkowowschodniej. Działamy na rynkach w Polsce, Rumunii, Bułgarii, Brazylii i Peru. Oferujemy narzędzia do łatwej rezerwacji biletów lotniczych, hoteli, wycieczek oraz ubezpieczeń podróżnych. Od 10 lat zapewniamy kompleksową pomoc w planowaniu i realizacji podróży, zarówno indywidualnych jak i biznesowych.

Obecnie poszukujemy osoby z dogłębnym zrozumieniem filozofii Agile, która wesprze nasz już blisko 100-osobowy dział IT w Katowicach jako Product Owner.

Obowiązki:
• Udzielanie eksperckiego wsparcia zespołowi scrumowemu
• Ścisła współpraca z Business Owner’ami celem zdefiniowania wizji produktu, zakresu projektu i jego rozplanowania w czasie oraz zapewnienia zgodności projektu z założeniami i celami biznesowymi
• Współpraca z Architektem Rozwiązań na etapie realizacji prac
• Przygotowanie pełnej dokumentacji związanej z produktem – wymagań, user stories, kryteriów gotowości, kryteriów ukończenia, etc.
• Przygotowanie i zarządzanie backlogiem produktu – jego elementami, kolejnością wykonania zadań oraz zapewnienie, że jest on jasny i zrozumiały dla całego zespołu scrumowego
• Rewidowanie czasu, budżetu, potencjalnych możliwości, ryzyka i uwarunkowań rynkowych dla projektu
• Realizacja innych zadań wynikających z roli Product Owner’a w wewnętrznych projektach technologicznych

Wymagania:
• Dogłębne zrozumienie filozofii Agile oraz realizacji roli Product Owner’a
• Co najmniej 2-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów, ze szczególnym uwzględnieniem planowania prac i zarządzania wymaganiami
• Umiejętność przełożenia ustanowionych celów na konkretne działania operacyjne
• Praktyczna znajomość procesu wytwarzania oprogramowania
• Praktyczna znajomość aktualnych technologii webowych
• Doświadczenia we współuczestniczeniu w tworzeniu dużych projektów informatycznych
• Umiejętność skutecznego łączenia wiedzy technicznej i biznesowej
• Co najmniej dobra znajomość języka angielskiego

Mile widziane:
• Posiadanie certyfikatu Product Owner’a
• Doświadczenie w pracy i zrozumienie czynników sukcesu platform e-commerce
• Doświadczenie w pracy przy projektach tworzonych przez wiele zespołów scrumowych jednocześnie
• Znajomość metodologii TDD/BDD
• Doświadczenie w pracy w metodyce Kanban

Oferujemy:
• Atrakcyjne wynagrodzenie – wszystko zależy od Twojego doświadczenia i wiedzy
• Przyjazną atmosferę i luźny start-up – płaska struktura organizacji, rozrywkowe gadżety
w pokojach, drzemki w godzinach pracy
• Świetne warunki pracy – nowoczesne biuro, dobrze zaopatrzona kuchnia, chillout room, najlepsze narzędzia komercyjne, elastyczne godziny pracy
• Duże możliwości rozwoju – praca z najnowszymi technologiami, szkolenia wewnętrzne
i zewnętrzne, udział w konferencjach,
• Dojrzały proces Agile – pełna adopcja w skali całej firmy od ponad 3 lat, certyfikowani Scrum Masterzy i Product Ownerzy dostępni na miejscu
• Dojrzałe procesy technologiczne – Test Driven Development, Continuous Integration
• Pełną autonomię – samoorganizujące się zespoły, swoboda kształtowania metodyki pracy

Poleć znajomemu
Opublikowana 2015-06-08
Wyświetlona: 5021 razy