Administrator baz danych Oracle

praca it: etat dla Human Resources Poland Sp. z o.o. / Jastrzębie Zdrój

Tagi: Oracle SQL Data Guard

Human Resources Poland ( Hr.pl ) to założone w 2000 roku doradztwo personalne z wieloma sukcesami na koncie, zajmujące się kompleksową rekrutacją i selekcją dla firm polskich i zagranicznych.

Dla naszego klienta, firmy zajmującej się obsługą informatyczną dużych i średnich przedsięborstw w południowej Polsce poszukujemy osoby na stanowisko:

Nr ref.: ORAC/JZ/MK/JOBS.PL

Miejsce pracy: Jastrzębie Zdrój

Obowiązki:

  • administrowanie bazami Oracle 11g R2 w środowiskach UNIX (AIX, Linux),
  • administrowanie środowiskiem Oracle Data Guard,
  • instalowanie, konfigurowanie i aktualizowanie oprogramowania bazodanowego Oracle,
  • monitorowanie zasobów bazodanowych i strojenie silnika bazy danych na podstawie analiz wydajności, *identyfikowanie pojawiających się problemów i rozwiązywanie występujących błędów,
  • zarządzanie kopiami zapasowymi z wykorzystaniem Oracle RMAN,
  • budowanie zapytań i pisanie skryptów SQL,
  • budowanie połączeń pomiędzy bazami Oracle oraz bazami innych producentów,
  • wykorzystywanie narzędzi Oracle do replikacji danych pomiędzy bazami,
  • gwarantowanie ochrony danych zgodnie z procedurami wewnętrznymi,
  • tworzenie dokumentacji technicznej, w tym procedur technicznych,
  • współpraca z firmami zewnętrznymi.

Wymagania:

  • dobra znajomość Oracle 11g R2,
  • podstawowa znajomość Oracle Data Guard,
  • dobra znajomość SQL (sprawne budowanie zapytań SQL),
  • dobra znajomość narzędzi Oracle: SQL Plus, Data Pump, RMAN,
  • umiejętność budowania połączeń bazodanowych (db-linków) pomiędzy bazami Oracle jak i innymi z wykorzystaniem Database Gateway,
  • podstawowa znajomość systemów UNIX, pisanie prostych skryptów (sh, bash),
  • samodzielność, kreatywność, umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów technicznych.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • pakiet benefitów m.in. Karnet sportowy,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • miłą atmosferę pracy.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2015-04-23
Wyświetlona: 4142 razy