Specjalista ds. Bezpieczeństwa IT

praca it: etat dla eSKY.pl / Katowice

Tagi: security bezpieczeństwo specjalista PCI DSS

Grupa eSKY.pl, to prężnie rozwijająca się globalna firma na rynku OTA (Online Travel Agency), jest to równocześnie renomowana firma technologiczna. eSKY Technology Platform opiera się na dwóch głównych filarach: technologii Microsoft oraz PHP. Takie połączenie pozwala na budowanie skalowalnych, wysoko-dostępnych i wydajnych systemów dla nowoczesnego i bardzo wymagającego rynku turystycznego.

Poszukujemy osoby z doświadczeniem w tworzeniu, wdrażaniu oraz dokumentacji polityki bezpieczeństwa IT, która dołączy do naszego już blisko 90-osobowego działu IT w Katowicach jako Specjalista ds. Bezpieczeństwa IT.

OBOWIĄZKI:
– wdrażanie i aktualizacja polityki bezpieczeństwa w ramach globalnej struktury przedsiębiorstwa;
– podnoszenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa informacji;
– opracowywanie i udoskonalanie standardów bezpieczeństwa IT i bezpieczeństwa informacji;
– identyfikowanie, monitorowanie i ocena ryzyka w zakresie bezpieczeństwa IT;
– tworzenie i utrzymywanie dokumentacji związanej z bezpieczeństwem IT;
– monitorowanie i przeprowadzanie kontroli bezpieczeństwa systemów IT;
– analiza incydentów w obszarze bezpieczeństwa informacji;
– przygotowywanie raportów i materiałów dotyczących bezpieczeństwa informacji;
– rozwój narzędzi monitorowania i zapewnienia bezpieczeństwa IT

WYMAGANIA:
– bardzo dobra znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem informacji oraz bezpieczeństwem IT (poparte doświadczeniem);
– umiejętność tworzenia i utrzymania dokumentacji bezpieczeństwa (instrukcji i procedur);
– zaawansowana znajomość środowisk Linux oraz Windows umożliwiająca samodzielną ocenę i weryfikację bezpieczeństwa;
– znajomość zagadnień z zakresu bezpieczeństwa sieci teleinformatycznej;
– umiejętność analizy ruchu sieciowego;
– znajomość zagadnień bezpieczeństwa dot. usług sieciowych;
– znajomość narzędzi IDS/IPS;
– znajomość mechanizmów ataków oraz obrony przed nimi;
– dobra znajomość języka angielskiego;
– asertywność, umiejętności negocjacyjne

Mile widziane:
– znajomość języków skryptowych oraz języków programowania uwzględniająca aspekty bezpieczeństwa;
– znajomość przepisów i norm w zakresie bezpieczeństwa informacji;
– certyfikaty z zakresu bezpieczeństwa informacji;
– znajomość standardów bezpieczeństwa a w szczególności PCI DSS;
– znajomość ustawy o ochronie danych osobowych, normy ISO 27001:2013

OFERUJEMY:
- Atrakcyjne wynagrodzenie – wszystko zależy od Twojego doświadczenia i wiedzy
– Przyjazną atmosferę i luźny start-up – płaska struktura organizacji, rozrywkowe gadżety w pokojach, drzemki w godzinach pracy
- Świetne warunki pracy – nowoczesne biuro, dobrze zaopatrzona kuchnia, chillout room, najlepsze narzędzia komercyjne, elastyczne godziny pracy, możliwa praca zdalna
– Duże możliwości rozwoju – praca z najnowszymi technologiami, szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, udział w konferencjach, projektach opensource, tworzeniu firmowego bloga w godzinach pracy

Więcej o eSKY Group:
– Stabilność (10 lat na rynku, spółka akcyjna od 2011)
– Biura w 4 krajach na 2 kontynentach
– Ponad 90 osób w samym dziale IT (i wciąż się rozrasta!)
– Wymagające projekty (rozbudowana architektura SOA, tysiące odsłon na sekundę, 3 farmy serwerów, kilka języków i stref czasowych)
– Stałe, zgrane zespoły (częste wspólne wypady na kręgle, gokarty i laserowy paintball, sponsorowane przez firmę)
– Dostęp do platform edukacyjnych i biblioteczki
– Współfinansujemy naukę języka angielskiego
– Współfinansujemy posiadanie karty Multisport
– Umożliwiamy skorzystanie z ubezpieczenia grupowego

Poleć znajomemu
Opublikowana 2015-02-06
Wyświetlona: 5049 razy