Database Developer - Edinburgh , Wielka Brytania

praca it: etat dla Peakstaff Recruitment Services / Edinburgh , UK

Tagi: Database Developer

Database Developer – Edinburgh, Wielka Brytania

Dla Naszego klienta z branży informatycznej poszukujemy doświadczonego Database Dewelopera.

Database Deweloper będzie sprawował bardzo ważną rolę w rozwoju firmy, gdyż wspólnie z innymi pracownikami będzie odpowiedzialny za sukcesywne rozwijanie bazy danych. Kandydat zatrudniony na tym stanowisku będzie pracował w siedzibie głównej firmy w Edinburgh w Wielkiej Brytanii.

Obowiązki:

- Kandydat zatrudniony na tym stanowisku będzie bezpośrednio odpowiedzialny za wdrożenia nowych rozwiązań w bazie danych podczas realizacji kluczowych dla firmy projektów, których wyniki będą widoczne bezpośrednio na stronie internetowej firmy.

- pisanie kodów kompatybilnych z tymi istniejącymi na stronie, które będą wdrażane/łączone z kodem pracowników zajmujących się rozwojem witryny internetowej.

Na wyżej wymienione stanowisko poszukujemy dwóch kandydatów – specjalistów od kodów w jednej z poniższych sekcji.

Performance Specialist

Performance specialist będzie pracował w grupie pracowników odpowiedzialnych za bazę danych. Głównym obowiązkiem pracownika będzie dbanie o odpowiednią szybkość oraz przepustowość, tak, aby wszystkie zapytania wysyłane prze użytkowników były obsługiwane według przyjętego wzorca czasowego (poniżej jednej sekundy) na milion zapytań.

- projektowanie i kodowanie narzędzi do badania wydajności oraz procedur alarmowych
- testowanie wzorcowe wydajności oraz przepustowości na serwerach
- poprawa wydajności bazy danych
- poprawa wydajności systemów replikacyjnych,

Data Feed Specialist

Data Feed Specialist będzie odpowiedzialny za nadzór przepływu oraz dokładności danych. Do głównych obowiązków kandydata będzie należało nadzorowanie importowania oraz transferowania dużej ilości danych pomiędzy serwerami.

- kodowanie transferu danych
- narzędzie importowania timetable
- narzędzie importowania availiability
- system zarządzania bazą danych dla wewnętrznych administratorów

Opis Kandydata

- Jesteś programistą, ponieważ uwielbiasz programować
- Rozumiesz, że nie zawsze sprzęt jest przyczyną problemu – na początku należy optymalizować bazę danych
- Dostajesz zastrzyk energii, kiedy odnajdujesz rozwiązanie problemu,
- Rozumiesz, że najpierw należy dokonać dokładną analizę przed kodowaniem
- Zajmujesz się bazami danych, ponieważ uważasz, że jest najważniejszym elementem programowania, element, w którym bardzo dobry programista może się wykazać
- Masz doświadczenie w różnych językach programowania,
- Masz wykształcenie wyższe z dziedziny informatyki

Przykłady kodów używanych w firmie:

- system zarządzania danych
- narzędzia do monitorowania wydajności
- narzędzia do zarządzania obiegiem danych
- harmonogram importowania
- dostępność importowania

W swojej aplikacji uwzględnij:

- referencje lub przykłady Twoich poprzednich projektów, jeśli są one dostępne
- zasugeruje książkę, blog, stronę internetową bądź magazyn, który powinniśmy przeczytać
- Zasugeruje problem, który chciałbyś dla nas rozwiązać,

Opisz krótko jakiś problem, który udało Ci się z rozwiązać (nie musi być związany z bazą danych)

Opisz krótko napisany przez Ciebie program/narzędzie, które ułatwiło Tobie bądź komuś innemu pracę.

Wynagrodzenie uzależnione od doświadczenia!

Poleć znajomemu
Opublikowana 2009-07-29
Wyświetlona: 3766 razy