Programista C/C++

praca it: etat dla Atende Software Sp. z o.o. / Warszawa

Tagi: C C++

Atende Software Sp. z o.o. jest innowacyjną spółką z grupy Kapitałowej Atende S.A., odpowiedzialną za tworzenie i rozwój oprogramowania przeznaczonego dla rynku multimedialnego, telekomunikacyjnego i sektora energetyki. Obecnie firma w związku z dynamicznym rozwojem swojej działalności poszukuje osób na stanowisko:

PROGRAMISTA C/C++
Dział R&D
Nr ref.: PC++/03/14
Miejsce pracy: Warszawa, Praga Płd

Opis stanowiska:
Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za rozwój oprogramowania w zespole Działu Badań i Rozwoju zajmującym się tworzeniem oprogramowania związanego z kodowaniem multimediów i dystrybucją treści w sieciach telekomunikacyjnych. Dział Badań i Rozwoju odpowiada za tworzenie autorskiego, wysokowydajnego oprogramowania serwerowego będącego podstawą Systemu Dystrybucji Treści (redCDN), oprogramowania realizującego w sposób rozproszony kodowanie treści multimedialnych i ich przygotowanie do publikacji (redCoder), aplikacji realizujących transmisje na żywo (redStreamer), systemów archiwizacji i edycji treści live (NVR, CatchUpTV). W Dziale Badań i Rozwoju powstała efektywna implementacja rozproszonego archiwum, którego aktualny rozmiar przekracza petabajt (10^15 B). Dział realizuje ponadto wiele innych innowacyjnych projektów związanych z przetwarzaniem multimediów. Inne zespoły Działu Badań i Rozwoju realizują także systemy akwizycji danych pomiarowych na potrzeby systemów inteligentnego opomiarowania (Smart Grid).

Wymagania:
• bardzo dobra znajomość języków C, C++,
• znajomość zagadnień z dziedziny architektury systemów komputerowych (w tym
Assembler IA32),
• umiejętności w zakresie programowania obiektowego, dekompozycji oraz algorytmiki,
• dobra znajomość środowiska GNU/Linux,
• znajomość środowiska MS Windows (w tym Visual Studio),
• znajomość zagadnień sieciowych (w tym znajomość protokołów TCP/IP, HTTP),
• bardzo dobra organizacja pracy i zdolności analityczne,
• samodzielność, skrupulatność, terminowość,
• komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Mile widziane:
• znajomość zagadnień związanych z kodowaniem multimediów (np. h.264, AAC, MPEG-2),
• znajomość formatów multimedialnych (np. MPEG2-TS, MP4, FLV, HLS, Smooth Streaming),
• doświadczenie z narzędziami do kodowania i multipleksowania multimediów (np. FFmpeg, x264, FAAC),
• doświadczenie w implementacji modułów serwera HTTP (np. Apache, nginx),
• doświadczenie w implementacji GUI (np. wxWidgets, Qt, GTK),
• znajomość protokołów transmisji multimediów (np. RTSP, RTMP, RTP/UDP),
• znajomość zagadnień związanych z kryptografią,

Oferujemy:
• możliwość zdobycia unikatowego i ciekawego doświadczenia,
• pracę pełną wyzwań technicznych,
• atrakcyjne wynagrodzenie (w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt),
• elastyczne godziny pracy,
• bogaty pakiet socjalny zawierający prywatną opiekę medyczną i dofinansowaną kartę sportową,
• przyjazną atmosferę pracy w ambitnym zespole.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2014-02-20
Wyświetlona: 5086 razy