Web Developer (PHP,frontend)

praca it: etat dla Kalicińscy.com / Warszawa

Tagi: HTML CSS Javascript PHP MySQL Nginx Linux CakePHP

Kalicińscy.com to agencja interaktywna obecna na rynku już 6 lat. Projektujemy efektywne strategie komunikacji w nowych mediach dla największych polskich i światowych marek.

Tworzymy zarówno proste strony WWW jak i rozbudowane aplikacje internetowe. Zajmujemy się również tworzeniem stron mobilnych pod najnowsze platformy komórkowe, nie boimy się zahaczyć o najnowsze technologie webowe, animujemy i kręcimy filmy na Youtube, działamy ostro na Facebooku, gdzie obsługujemy kilka całkiem nieźle prosperujących profili, wreszcie napędzamy dla naszych klientów ruch poprzez zręczne SEO i SEM.

Opis stanowiska:

W związku z ciągłym rozwojem poszukujemy osoby, która dołączy do zespołu programistów i pomoże nam w codziennych obowiązkach / rozrywkach (jak kto woli):

  • przerabianiu na strony WWW layoutów, które ciągle przysyłają ci dziwni ludzie z działu graficznego piętro wyżej
  • uczestniczenie w nudnych spotkaniach, na których mówimy tym mniej wyedukowanym czego nie da się zrobić na stronie internetowej i w jakim czasie się tego nie da zrobić
  • spełnianie zachcianek accountów typu “potrzebuję malutkiej zmiany na stronie”
  • a i jeszcze tylko pisanie backendów, frontendów, middleware, baz danych, bibliotek, skryptów, konkursów i innych takich w HTML, CSS, Javascript, PHP, MySQL

Wymagania:

  • wszechstronna znajomość PHP5, poparta doświadczeniem
  • pisanie ładnego (nie musi być wierszem) kodu stron WWW w HTML, CSS
  • pisanie użytecznego kodu Javascript oraz znajomość biblioteki jQuery
  • responsive web design i znajomość specyfiki programowania stron mobilnych
  • znajomość zagadnień optymalizacji strony pod wyszukiwarki
  • projektowanie wydajnych i przemyślanych baz danych (pracujemy głównie na MySQL)
  • znajomość zasad OOP, MVC i innych (niemniej ciekawych) TLS
  • podstawy konfiguracji serwera HTTP Nginx,
  • sprawne poruszanie się w środowisku GNU/Linux (przez SSH, a nie w kolorowych okienkach)
  • umiejętność planowania pracy i magicznego wybierania zawsze najlepszych rozwiązań
  • samodzielność, także w szukaniu rozwiązań na sytuacje bez wyjścia
  • umiejętność tworzenia oraz czytania dokumentacji, najchętniej ze zrozumieniem

Dodatkowe atuty, które nie są wymagane, ale na pewno sprawią, że wybierzemy właśnie ciebie:

  • znajomość frameworku CakePHP +10pkt
  • znajomość Facebook Platform +5pkt
  • pisanie poprawnego semantycznie kodu HTML i separacja treści od wyglądu i funkcjonalności +4pkt
  • wiesz co to jest HTML5 i CSS3 i nie zawahasz się ich użyć +4pkt
  • znajomosć takich narzędzi jak SASS, Twitter Bootstrap, AngularJS +4pkt
  • umiejętność optymalizacji prędkości działania strony +3pkt
  • doświadczenie w używaniu systemu kontroli wersji (svn lub git) + 3pkt
  • umiejętność korzystania z API typu REST, SOAP itp., znajomość protokołu OAuth 2.0 (+1pkt za każde użyte API)
  • brak nałogów, jak np. Farmville, World of Warcraft i inne +2pkt
  • jeśli doczytałeś do tego miejsca, wspomnij na rozmowie o pracę +2pkt

UWAGA: poszukujemy wyłącznie osób do pracy u nas w biurze przy ulicy Okrężnej 11A w Warszawie, nie szukamy osób do pracy zdalnej. Preferujemy pełny wymiar godzin, ale w tej kwestii możemy być elastyczni.

Oferujemy:

Oferujemy pracę w przyjemnie zlokalizowanym biurze wśród młodego i ambitnego zespołu. Na miejscu kuchnia, ogródek, szybkie łącze internetowe i szybkie komputery, w pobliżu przystanki autobusowe, sklepy, bankomat i jedzenie na wynos. Jednym słowem raj na ziemi. Płacimy zawsze na czas żywą gotówką (chociaż większość pracowników wybrała przelew na konto z racji wygody).

Poleć znajomemu
Opublikowana 2014-01-28
Wyświetlona: 5804 razy