JEE Software Developer

praca it: etat dla IT WorkForce / Wrocław

Tagi: Programista Java

IT Work Force to dynamicznie rozwijająca się firma, która zatrudnia wyspecjalizowanych informatyków z różnych dziedzin. Wśród nich są konsultanci, projektanci, programiści oraz administratorzy sieci komputerowych. Współpracujemy z wieloma firmami z różnych dziedzin, co pozwala nam stale rozwijać naszą wiedze i zdobywać nowe doświadczenie.
Obecnie poszukujemy pracownika na stanowisko:

Responsibilities:

Software development (analysis, design, coding, integration)

Writing and maintaining tests (functional, Unit test)

Cooperation with other specialists in an international project environment
Wymagania

• Excellent Java programming skills
• Knowledge of Java EE application servers: WebSphere, JBoss
• Proficiency in at least one of the following frameworks: Spring core, Spring MVC, JSF, JBoss Seam
• Hands on experience with testing tools (JUnit, JMock, Easy Mock)
• Good knowledge of OOA/OOD and design patterns
• Database expertise: Oracle, relational databases (SQL)
• Familiarity with Agile methodologies
• Experience with Eclipse
• BSc, MS, or equivalent degree in Computer Science, Telecommunications or related technical area
• Excellent analytical and problem solving skills
• Able to learn new technologies quickly
• Team player
• ”Can do” attitude
• Good English, both written and spoken
Obowiązki

• Software development (analysis, design, coding, integration)
• Writing and maintaining tests (functional, Unit test)
• Cooperation with other specialists in an international project environment
Oferujemy

• Competitive salary
• Participation in interesting projects (both local and international)
• Private medical coverage
• Life insurance
• Investment fund
• Relocation package
• Quarterly team event budget
• Integration events, sports & culture subsidy, lunches subsidy and other benefits

Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi osobami.

Prosimy o dołączenie klauzuli „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997, nr133, poz 883)”.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2013-02-22
Wyświetlona: 3963 razy