Junior C++ Developer

praca it: etat dla Gemius SA / Warszawa

Tagi: C C++ Linux STL bash python

Jeśli chciałabyś/chciałbyś:

- pracować jako programistka/programista w nowoczesnej firmie,
- poznać kulisy pracy z terabajtami danych napływającymi do nas każdego dnia,
- zobaczyć jak w praktyce stosuje się metodologię SCRUM,

to ogłoszenie jest dla Ciebie!

Dlaczego warto z nami pracować?

- jesteśmy polską firmą, która odniosła sukces poza granicami kraju konkurując z największymi graczami rynku internetowego,
- zbieramy dziennie 12 mld rekordów zawierających informacje o odsłonach na witrynach naszych klientów, zawierających średnio około 500 bajtów danych; to średnio ponad 140 tys. takich rekordów na sekundę – w szczycie nawet 200 tys.,
- w naszym rozproszonym systemie plików MooseFS (www.moosefs.org) trzymamy informacje o wszystkich odsłonach na stronach naszych klientów od stycznia 2001 – w sumie ponad 15 bilionów rekordów,
- nasze produkty wytwarzamy zgodnie ze zwinną metodyką wytwarzania oprogramowania Scrum,
- wspieramy rozwój pracowników i zachęcamy do ciągłego podnoszenia kwalifikacji (organizujemy seminaria, szkolenia z zakresu umiejętności miękkich, wysyłamy pracowników na szkolenia i konferencje zewnętrzne, posiadamy biblioteczkę firmową),
- w gronie naszych współpracowników mamy również doktorantów i doktorów najlepszych polskich uczelni,
- zapewniamy wiele atrakcyjnych bonusów (zdrowa żywność 3x w tygodniu, karta sportowa lub prywatna opieka medyczna do wyboru),
- dbamy o integrację zespołu i relacje między nami (imprezy integracyjne, wyjścia na paintball, wspólne gry na terenie firmy np. ping-pong, bilard, piłkarzyki),
- dopuszczamy elastyczne formy zatrudnienia i nieformalny styl pracy,
- nie mamy dress codu,
- doceniamy ambicję i nieszablonowe myślenie,
- jesteśmy otwarci na nietypowe rozwiązania i nie boimy się wytyczać nowych ścieżek,
- realizowane przez nas projekty są nowatorskie i nieprzeciętne.

Jakie będą zadania przyszłego pracownika?

- udział w pracach zespołu projektowego,
- programowanie i testowanie,
- konsultacje i przekazywanie wiedzy innym zespołom,
- stałe rozwijanie swojej wiedzy i umiejętności potrzebnych na stanowisku pracy.

Nowo zatrudniona osoba dołączy do zespołu IT, zajmującego się rozwojem jednego z naszych produktów:

gemiusTraffic – złożony system, prezentujący naszym klientom w czasie rzeczywistym statystyki ruchu na ich witrynach internetowych. Największym wyzwaniem w naszej pracy jest to, że dla potrzeb pojedynczych zapytań przetwarzamy okresy czasu, które zawierają informacje na temat nawet setek miliardów odsłon, a odpowiedzi należy udzielić w czasie kilku sekund. Poza wydajnością, system musi cechować się poprawnością wyników i stabilnością.

Czego oczekujemy od idealnego kandydata na to stanowisko?

Jeżeli jesteś absolwentem/absolwentką bądź studentem/studentką ostatnich lat na kierunku informatyka, matematyka, fizyka, elektronika albo automatyka oraz posiadasz:

- podstawową wiedza z zakresu algorytmów, struktur danych i złożoności obliczeniowej,
- podstawową umiejętność programowania w C/C++,
- podstawową znajomość biblioteki STL,
- podstawową umiejętność programowania w jednym z języków skryptowych (bash, python, php),
- podstawową znajomość języka SQL i bazy MySQL ,
- podstawową, użytkowa znajomość systemu Linux,
- podstawową umiejętność korzystania z systemu kontroli wersji (svn, git),

a poza tym jesteś osobą, która:

- posiada umiejętność analitycznego i abstrakcyjnego myślenia,
- jest samodzielna i dokładna,
- szybko przyswaja wiedzę,
- lubi podejmować inicjatywę,

To chcielibyśmy Cię poznać!

Proces rekrutacji

Kilkuetapowa rekrutacja rozpoczyna się od analizy nadesłanych formularzy aplikacyjnych. Wyniki tej analizy są podstawą do zaproszenia na spotkanie, którego celem jest sprawdzenie umiejętności i zdolności kandydatów. Ostatni etap to rozmowa z przyszłym przełożonym. Wyłoniona w procesie selekcji osoba otrzyma ofertę pracy.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2013-01-28
Wyświetlona: 5238 razy