Inżynier ds. testów oprogramowania

praca it: etat dla Solwit S.A. / Gdańsk

Tagi: testy oprogramowania inżynier Ethernet C# VBS

Miejsce pracy: Solwit S.A. – Gdańsk
Wymiar: pełny etat
Nr ref.: 002-1205-01

Odpowiedzialności i zadania:
• Wykonywanie testów zgodnie z planem testów (testy funkcjonalne, integracyjne, wydajnościowe)
• Raportowanie testów i defektów zgodnie z przyjętym procesem rozwoju oprogramowania
• Specyfikowanie przypadków testowych
• Przygotowywanie środowisk i narzędzi testowych
• Przygotowywanie i automatyzacja testów

Wymagania:
• Wykształcenie wyższe techniczne o profilu Informatyka lub podobnym (stopień inżynierski lub magisterski)
• Doświadczenie w testowaniu oprogramowania (dużym plusem będzie doświadczenie w testowaniu driverów Windows)
• Bardzo dobra znajomość środowiska Windows
• Znajomość środowiska Linux
• Bardzo dobra znajomość sieci komputerowych Ethernet oraz protokołów IP (w tym IPv6, TCP, UDP, ICMP)
• Doświadczenie w programowaniu w językach C# i VBS
• Znajomość technologii wirtualizacyjnych
• Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
• Umiejętność pracy w zespole, wysokie zdolności analityczne i komunikacyjne

Mile widziane:
• Doświadczenie w programowaniu w języku Python lub innych językach skryptowych
• Doświadczenie w stosowaniu narzędzi do obsługi procesu testowania (bug tracking, test case/test results database)
• Umiejętność konfiguracji i rozwiązywania problemów ze sprzętem sieciowym i komputerowym
• Podstawowa wiedza o technologiach aplikacji Web: HTML, JavaScript, Web Services, ASP.NET, relational DBs

Poleć znajomemu
Opublikowana 2012-06-27
Wyświetlona: 9915 razy