Junior Network Analyst

praca it: etat dla G-Force Recruitment / Poznań

Tagi: junior network analyst

G-Force Recruitment jest firmą świadczącą usługi rekrutacyjne dla największych firm działających w Europie i na świecie. Realizujemy procesy rekrutacyjne na stanowiska specjalistyczne i managerskie na terenie Polski oraz zagranicą. Do grona naszych Klientów należą globalne firmy z sektorów: BPO/SSC, IT/Telco, Engineering oraz FMCG.

Dla naszego klienta poszukujemy kandydatów na stanowisko:
Nr ref: JNA/MB/2012
Lokalizacja: Poznań

Zadania:
Współpraca z kierownictwem wykonawczym i działem liderów ocena blisko-i długoterminowych potrzeb w zakresie przepustowości sieci.
Opracowanie, wdrożenie, utrzymanie zasad i procedur związanych z nimi planów szkoleniowych dla administracji sieci, scenariusze odzyskiwania danych po awarii
Konfiguracja sieci w celu zapewnienia sprawnego i niezawodnego działania dla realizacji celów biznesowych i procesów
Monitorowanie wydajności sieci i rozwiązywania problemów w razie potrzeby
Nadzorowanie instalacji, konfiguracji, konserwacji oraz rozwiązywanie problemów sprzętowych dla użytkowników końcowych stacji roboczych, oprogramowania i urządzeń peryferyjnych
Zapewnienie łączności sieciowej wszystkich serwerów, stacji roboczych i sprzętu telefonii, faksów i innych urządzeń sieciowych
Zarządzanie serwerami, w tym bazami danych, poczty, print serwerów i serwerów kopii zapasowych oraz opieka nad ich systemami operacyjnymi i oprogramowaniem

Wymagania:
Formalnej edukacji w zakresie telekomunikacji/informatyki
Biegła znajomość języka angielskiego
Doświadczenie 2 lata zarządzania i konfigurowania całego przedsiębiorstwa Cisco i Nortel sieciami LAN sieci WAN, WLAN, VPN, itp. wiedza techniczna w zarządzaniu sieciami „small enterprise” oraz serwerów korporacyjnych i systemów operacyjnych w tym systemu Microsoft Windows 2008, Solaris, HP-UX, RedHat / SUSE / Debian Linux, itd.
Praktyczne doświadczenia rozwiązywania problemów sprzętowych, takich jak serwery, routery, mosty, przełączniki, koncentratory, modemy, karty sieciowe, i tak dalej.
Doskonała znajomość aktualnych protokołów i standardów:
    TCP / IP, BOOTP, DHCP, DNS, FTP, NAT, NTP, SMTP, TELNET
    RPC, RDP, TCP, UDP, NFS
    IP, ICMP, OSPF, BGP, EGP, RIP
    IGMP
    MPLS
    ARP, IARP, RARP
    SSH, Radius, PPTP, Kerberos, IPSec, TLS
    EIGRP, IGRP, HSRP, RGMP
    VTP, DTP, ISL, CDP
    L2F, TACACS
    WAP, WML
    BISUP, ISUP
    CIFS, SOAP

Doświadczenie w językach programowania powłoki takich jak Perl, awk, ksh
Bogate doświadczenie w obsłudze aplikacji do zarządzania siecią i narzędzi monitorujących
Wiedza i zrozumienie schematów blokowych systemów, koncepcji przetwarzania danych i zrozumienie zasad telekomunikacyjnych
Doświadczenie w instalowaniu okablowania sieciowego i telefonii; wiedza z zakresu obowiązujących powszechnie zasad polityki bezpieczeństwa danych

Dodatkowe atuty:

Certyfikaty CISCO potwierdzające wiedzę i doświadczenie

Więcej interesujących ofert pracy na www.g-force.com.pl
Zapraszamy także na naszą stronę na Facebooku: http://www.facebook.com/gforcerecruitment

Prosimy o umieszczenie w dokumentach aplikacyjnych/w  treści e-maila następującej klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i wprowadzenie ich do bazy danych firmy G-Force Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiśniowej 40 B lok. 10 w celu przedstawiania mi ofert zatrudnienia, zgodnie z przepisami ustawy z 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z poź. zm.). Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2012-06-26
Wyświetlona: 5153 razy