Inżynier Wydajności Oprogramowania - Kraków, Apriso

praca it: etat dla Apriso Sp. z o. o. / Kraków

Tagi: Inżynier Wydajności Oprogramowania - Kraków Apriso

W związku z dynamicznym rozwojem krakowskiego oddziału Apriso, poszukujemy do pracy kandydatów na stanowisko:

Inżynier Wydajności Oprogramowania
(Performance Engineer)
Miejsce pracy: KRAKÓW

Jeżeli chcesz dołączyć do dobrze zorganizowanego, międzynarodowego zespołu najwyższej klasy specjalistów, pracować przy użyciu najnowocześniejszej technologii, mieć realny wpływ na produkt będący liderem na rynku,
dostarczać rozwiązania dla globalnych firm – ta oferta jest dla Ciebie!

Szukamy osoby, która specjalizuje się w diagnozowaniu wydajności/optymalizacji działania procesów biznesowych i/lub pojedynczych aplikacji, środowisk czy też systemu.

Obowiązki:
- Przygotowanie i przeprowadzenie testów wydajności aplikacji celem określenia możliwości jej stosowania w różnych warunkach obciążenia
- Rozwijanie efektywnego rozumienia architektury aplikacji i sposobów użytkowania systemu przez klientów
- Pomoc w formułowaniu zalecanych wymagań sprzętowych dla oprogramowania
- Stosowanie narzędzi diagnostycznych do identyfikowania źródeł problemów w kodzie lub konfiguracji sprzętowej
- Nanoszenie poprawek dla zaistniałych incydentów systemu, zgłoszonych przez klientów, które mogą być związane z konfiguracją systemu lub wydajnością aplikacji
- Badania i analizy nad nowymi metodami i narzędziami do testowania wydajności systemów informatycznych
- Przygotowywanie szczegółowych i sumarycznych sprawozdań dla projektów i codziennych obowiązków, zdefiniowane i śledzenie metryk dotyczących zadań, finansów, wydajności systemu, etc.
- Wspomaganie działów Wsparcia Technicznego, Wdrożeń, Rozwoju Oprogramowania wiedzą i doświadczeniami dotyczącymi analizy, mierzenia, monitoringu wydajności systemu

Wymagania:
- Umiejętność diagnozowania i analizowania wydajności systemów złożonych
- Doświadczenie w zakresie diagnostyki i analizy wydajności serwerów baz danych
- Dobra znajomość SQL oraz baz danych Oracle/MS SQL
- Znajomość monitorowania wykorzystania zasobów serwerów fizycznych i wirtualnych
- Znajomość technologii: HTML, JavaScript, CSS, itp.
- Doświadczenie w używaniu systemów Business Inteligence ETL (SSAS, SSIS)
- Zrozumienie koncepcji sieci (DNS, TCP, HTTP, itp.)
- Umiejętność priorytetyzacji zadań i pracy pod presją czasu
- Samodzielność, odpowiedzialność i dokładność
- Gotowość do podróżowania w celach służbowych (30-60%)

Wykształcenie:
- Wykształcenie wyższe, preferowane informatyczne lub pokrewne
- Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Poleć znajomemu
Opublikowana 2012-05-14
Wyświetlona: 5192 razy